Ślężański Mnich


Pierwszy kwietniowy weekend spędziliśmy w Sobótce na otwarciu sezonu kolarskiego w Polsce, czyli wyścigu Ślężański Mnich.

Setki „amatorów” podczas wyścigu Ślężański Mnich zmagało się z tą samą trasą, którą później pokonywali zawodowcy. Wśród „amatorów” najlepsi okazali się: Anita Jaśkiewicz i Bartosz Pajor (GVT) na dystansie mini, a na dystansie maxi Monika Strychar (Mitsubishi Materials MTB Team) oraz Sebastian Druszkiewicz (In Mogilany Cycling Team). Galeria z wyścigu amatorów.

Panie ścigały się na dystansie 54 kilometrów. Najlepsza okazała się Katarzyna Wilkos (Mat Atom Sobótka), druga była najlepsza orliczka – Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), a podium uzupełniła Paulina Brzeźna-Bentkowska (Mat Atom Sobótka). Galeria z wyścigu Pań.

Elita mężczyzn miała do pokonania w sumie 126km. Na czele wyścigu długo znajdowała się trójka zawodników: Dariusz Batek (Wibatech Fuji), Łukasz Bodnar (Verva ActiveJet) oraz Michael Kukrle (PSK Whirlpool Author). Dariusz Batek próbował jeszcze w końcówce samotnej akcji, ale został złapany już na ulicach Sobótki. Po ciekawym finiszu wyścig wygrał Paweł Franczak (Verva ActiveJet). Drugi był Alois Kankovsky (Whirpool-Author), a trzeci Sylwester Janiszewski (Wibatech Fuji). Galeria z wyścigu Elity.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *